+48 668 197 661

Nasza misja

STONART – ODKRYWAMY NIEPOWTARZALNE PIĘKNO KAMIENIA.

Kamień towarzyszy ludziom od zawsze. Powstał na długo przed nami i będzie trwał także po nas. Kamienie były dla nas pierwszymi narzędziami, nauczyliśmy się je obrabiać i świadomie kształtować wykorzystując ich strukturę. Kamień stał się doskonałym i trwałym budulcem cywilizacji. Dostrzegliśmy w nim także urodę. W jego głębi, rysunku i kolorze poprzerastanych użyleń. Potrzeba piękna i estetyki razem z poczuciem bezpieczeństwa stanowiły fundament kultury. Z czasem nauczyliśmy się również imitować ten naturalny materiał w sferze estetycznej – szlachetne wyprawy tynkarskie, scagliola, tadelakt, malatury i techniki marmoryzacji także dziś są chętnie wykorzystywane w dekoracji wnętrz. W sferze konstrukcyjnej dzięki zastosowaniu sztucznego kamienia – betonu i wypalanej ceramiki, zyskaliśmy rozmach. Jednak to naturalny kamień ciągle pozostaje synonimem trwałości i elegancji. Nieodmiennie zachwyca wypolerowaną powierzchnią posadzki, jak i zmatowioną przez czas, wytartą i wgłębioną powierzchnią stopni schodów w kamienicy.

Dzisiaj naszą misją niezmiennie jest kreowanie wyjątkowych przestrzeni poprzez wykorzystanie surowca i jego właściwości. Doświadczenie i wiedza z zakresu sztuki i architektury oraz ścisła współpraca i nadzór inżynierski pozwalają nam zaproponować Państwu indywidualny i spersonalizowany projekt wraz z kompleksową realizacją. Najwyższa jakość i rzetelna praca są dla nas wyznacznikami do osiągnięcia założonego celu.

Piękne i unikatowe kamienie to tylko niewielka część naszych pasji. Uwielbiamy historię architektury i sztuki. Obok projektowania i grafiki to malarstwo sztalugowe i rysunek pozwala zyskać właściwą perspektywę i dystans. A najważniejsza jest muzyka – ta pochłaniana z głośników ale też aktywna gra na gitarze basowej i jej tworzenie. I to właśnie TWORZENIE jest esencją naszej działalności.

Zapraszamy do współpracy i zapoznania się z ofertą.
Razem zrealizujemy Państwa marzenia.